Srpen 2017

Králičí klan1kapitola

23. srpna 2017 v 11:51 | Lipová
Jasné kotě otevřelo oči a protáhla se.Rozhlédla se po školce, v rohu ležel tmavě hnědý kožíšek. To je asi tmavá skvrna.Mňoukla si v duchu.Otočila se ,ale jediné co stihla zahlédnout byl pískový kožich a pak už ležela na zemi.To byla její sestra měsíční kotě.,,Vrrrr".Zavrčela a se zataženými drápi povalila sestru na záda.Ta si to nenechala líbit a zadníma tlapama její útok odrazila.Jasné kotě spadla na břicho a už to vypadalo že se vzdá ,ale pak se přikrčla a dala packou měsíční jednu za ucho, ta zapackla o kořen o spadla na mračného ocase který nesl Pěnkavu a sysla. Měsíční spadla na zadek a vrhla na mračného ocase omluvný pohled.,,Omlouvám se, mračný ocasy".Mračný si je změřil přísným pohledem.,,Příště si dávej pozor na packy".Žlutá květina na něj vděčně mňoukla.,,Děkuji mračný ocasi dlouho už bych to tu nevydržela".A šibalsky se usmála.Ten k ní přišel a pustil pěnkavu ze syslem na studenou zem a odskákal pryč.

Králičí klan 2.úvod

21. srpna 2017 v 9:28 | Verčapaulikova
,,a jeskyní z drápavými mají minimálně 20 koček a to jenom válečníků a učedníků"!,,Dobrá tímto shromážděním prohlašeji že vznikl nový klan.....Borová se odmlčela chvíli seděla.,,Který budeme nazývat králičí klan".Králičí vzrušeně zavřískly.,,A teď se vrátíme".Šedá seskočila a hlavou rozkázala že mají jít za ní.
Najednou k nim přiběhla hnědá kočka.,,Šedá hvězdo přeji hodně štěstí".Šedá kývla a už běžely na své
ůzemí.

Králičí klan 1.

21. srpna 2017 v 8:58 | Verčapaulikova
Na měsíční lodi

,,Takže vy by jste chtěli být klan", prskl Vysoký měsíc.
,,Vysoký já si myslím že území máme dost velké na to abychom přijmuli třetí klan, Nemyslíš"?!Vysoký si odplivl, Chvíli nehnutě zíral před sebe a pak prohlásil.,,Dobrá borová hvězdo, ale jestli překročí králičí křoviska"!
A přitom se podíval na všechny tuláky z kterých se brzy stane králičí klan.,,Tak jim zaručuji že z jejich táboru se stanou trosky"!Šedá hvězda se na něj zkoumavě podívala.Čím by mohl králičí klan ohrozit jeskyní.Vždyť králičích je zatím jen třináct!

Přihláška

10. srpna 2017 v 12:58 | Verčapaulikova
Takže pokud se chcete přihlásit do Králičího klanu:


1) Jméno kočky

2)Váš blog

3)pohlaví

4)Povaha

5)Vzhled

6)Jestli má mýt koťata

7)Stáří

8)klanové postavení

Název

8. srpna 2017 v 20:31 | Verčapaulikova
Takže nakonec jsem dospěla
K tomu že klan
Bude a dokonce že bych mohla vymyslet jeho
Název:


Králičí!!
;-);-)

Ůzemí klanů

8. srpna 2017 v 9:27 | Verčapaulikova
náš klan(ještě nemám název)

Ostré kameny(jsou špičaté kameny leží u hromové stezky která je hranice mezi dnounožči)

Pole dír(Pole u ostrých kamenů a hranic s jeskiním klanem)

Králičí křoviska(vediu přes ůzemí až k hranicím z jeskiními)

Tábor(je u králičích křovisek leží u hluboké řeky je v puklince)

Hluboká řeka(u hranic s drápavým klanem)

Mělká řeka(Řeka vede přes pole díl)Drápavý klan

Nekonečný les(jehličnatý les který je přes půlku území drápavých je zde tábor)

Dlouhá borovice(Je nejvišší a nejstarší borovice v tomto lese)

Králičí nory(jsou u hranic z jeskyními)


Jeskiní klan

pohiblivé kameny(jsou kameny v písku které mění polohy v písku)

Tmavá řeka(řeka okolo táboru)

Jarní les(malý lesík u tábora)

Srnčí díry(pole plné králíků a srneček hraničí z dvounožčím uzemím)
Měsíční loď(ostrov na kterém se pořáda jí shromáždění)

Starý důl(leží za jeskiním)

Osada dvounožců

info

7. srpna 2017 v 19:55 | Verčapaulikova
Bukový klan

29. Kapitola byla nejspíš poslední.
Možná se ale něco o bukových ve článcích oběvý.
Pokud by jste nějak moc chtěli možná i Ještě nějaká bude;-).

Slunečnicový klan

Příběhy slunečnicových mám v plánu ještě někdy psát ,ale ne každý den.

Nový klan?

V plánu mám nějaký nový klan ,ale ještě bych chtěla pořádně vše pořádně promyslet.Takže buďte trpělivý.

29.kapitola

6. srpna 2017 v 18:09 | Verčapaulikova
Packa ležel před pelíškem a chroupal pěnkavu.,,Ať se všechny kočky co jsou schopny ulovit si svou vlastní potravu shromáždí pod velkou skálou".Packa přihopsal k bělákovy a lehl si.,,Prosím ať přistoupí kosí pírko".,,Pilně jsi cvičila doufám že jsi připravena stát se válečnicí".Kývl na ni.,,Odteď ti všichni budou říkat kosí flíčka".,,kosí flíčka,kosí flíčka".Provolával klan slávu nové válečníci.,,Dále ať přistoupí holubí krásná elegantní kočička přišla ,Odteď než si vybudeš své válečnické jméno jse budeš jmenovat Ptáčka a učit tě bude Tygří píseň".
,,Dál určím kdo půjde na shromáždění a to jsou já, jezevčí řeka, Šedotlapa, Srnčí kožešina, Krémoví ocas, Štičí tůň, Packa, Bělák a Ptáčka".,,Starší a matky zůstanou".

Bukový 28.kapitola

6. srpna 2017 v 12:37 | Verčapaulikova
Bělák vstal rychle se rozhlédl v pelíšku pochrupoval kosí.Bělák do něj drcl packou.,,Vstávej začíná výcvik".Pošeptal.,,Dnes je my špatně, mám v plánu skočit za šmouhou".Výš co, běž za šmouhou a já to du říct krémovému".,,Díky".Řekl kosí a v rychlosti ho olýzl mezi ušima.Jakmile kosí odešel bělák vystartoval ke krémovému ocasovi.Kocour čekal u vchodu do tábora.,,Kosí asi včera něco snědl ,tak zašel za šmouhou".,,Hmm Dobrá ,Děkuju za vyzíření".Mňoukl a odešel směrem k léčitelce.


****


Bělák utíkal už tam na něj čekali Packa a Písečný.,,Jezevčí tu dnes není a nebude musí pracovat v klanu".Řekl chrčivě.,,Protože je bezlistí tak je o potravu nouze, proto dnes půjdete oba dva lovit".,,Vy dva půjdete na králičí louku a až bude zapadat slunce tak se vrátíte ,řádí zde liška a nevicvičený učedník by pro ni byl snadná kořist".Oba dva vystartovali.Vítr jim čechral jejich kožíšky a sních křupal pod packama.Když byli před loukou Zpomalili a opatrně se plížili, Packa zavětřil.Najednou něco nad nimi zapraskalo.Packa byl najednou pryč a pak se vynořil z hromadi sněhu co na něj spadla.,,Myslím že krtky teď nenajdeš".řekl a nevině se usmál.


****

Když už slunce zmizelo měli holuba a dva hraboše.,,Dnes jsme toho teda moc nenašli".ušklíb se bělák a už běželi okolo skalnaté řeky do táboru.kořist hodili na hromadu,Provedli umývací rytuál a ještě si povídaly.

27.kapitola bukový

5. srpna 2017 v 20:39 | Verčapaulikova
Srnčí si lehla.Udělalo se jí najednou špatně.Zavřískla.To už k ní běžela Jezevčí a šedotlapa.,,Šmouho"!Kočka doběhla.,,Ona rodí"?!Řekla zaraženě ,ale pak se bez váhání pustila do práce.
,,Jedno......druhé......aa..třetíh,,Máš tři krásné koťata".usmála se šedotlapa.Jedno bylo bílé druhá dvě do šeda.Došel hnědý a veverčí.,,to bílé bude jižní kotě, šedá kočička holubí kotě a kocour prašivé".,,V jakém jsou stavu šmouho".,,No, jižní a prašivé na tom nejsou moc dobře".dobře.


****


Běláka výcvik bavil, často cvičili i s packou a jezevčí.Srnčí umřely jižní kotě s prašivým kotětem.Škoda.